O stránky se starají : Mgr.Pavlína Hanáčková a Mgr.Gabriela Vojtěšková

Akce školy

►►SOKOLKA ŽIJE + VÝSTAVA LASTUR◄◄

Dne 11.11.2010 shlédli žáci 1.-3.ročníku kino "Jen počkej, zajíci" v rámci festivalu "SOKOLKA ŽIJE" v Luhačovicích. Před Sokolovnou byl přistaven starodávný trolejbus, v němž jsme si mohli zkusit dokonce i řídit. Navštívili jsme také nádhernou výstavu "PODMOŘSKÝ SVĚT" s mnoha pestrými a různorodými lasturami.

►►ORIENTAČNÍ ZÁVOD◄◄

Dne 4.11.2010 ve 13.00 hodin proběhl orientační závod dětí ze školní družiny.Bylo vytvořeno celkem 12 hlídek všech věkových kategorií, které měly za úkol v co nejkratším čase a podle fáborků splnit 5 úkolů.Úkoly se skládaly ze všeobecných znalostí, pohotovosti a bystrosti dětí. Závodilo se za hezkého podzimního dne kolem školy.
A  komu se nejvíce dařilo ? Posuďte sami.

1.místočas 5,23s
Mališka Jiří, Miklas Martin

2.místo - čas 6,53s
Zemek David, Zemková Andrea, Valášková Pavla

3.místo - 6,73s
Martincová Monika, Maňasová Veronika, Kratina Jan

Na závěr všechny děti hledaly dobře ukrytý poklad. David Zemek byl nejvíce  pohotový, poklad našel a se všemi dětmi se o sladkosti rozdělil.
Všem dětem blahopřejeme!
Fotky ve fotogalerii.

►►KOLOBĚŽKOVÉ ZÁVODY◄◄

Dne 7.10.2010 za příjemného a slunečného odpoledne pořádalo I.oddělení školní družiny závody na koloběžce. Děti měly vytyčenou trasu v areálu zahrady MŠ. po které jezdily na čas.
A jak to naši závodníci zvládli?

1.místo - Štěpán Koudelka 20,48s
2.místo - Gabriela Štěpáníková 20,72s
3.místo - František Petráš 20,98s

O týden později 14.10.2010 si změřili své síly i starší žáci ze II.oddělení ŠD.

1.místo - Vít Pinďák 20.32s
2.místo - Renata Morysová 22.18s
3.místo - Jiří Mališka 22.69s
Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za hezky strávené odpoledne.

►►SBĚR PAPÍRU◄◄

Dne 5.října 2010 se uskutečnil již tradiční podzimní sběr papíru. Jsme velmi rádi, že téměř všichni žáci donesli tříděný papír na noviny a časopisy. Za to jim a zvláště jejich rodičům patří velké poděkování.
Tentokrát se organizace sběru ujmuly p.uč.Hanáčková a Vojtěšková. Velkými pomocníky jim byli žáci především 5.ročníku, ale i někteří jejich mladší spolužáci.
A že to nebyla žádná snadná práce, dokazuje i to, že jsme nasbírali
CELKEM téměř 6.000kg papíru !!!

Za vaše poctivé sbírání byla škola odměněna částkou 7 819Kč. Co bude z těchto peněz pořízeno vás budu informovat.

1.místo - Zábojník Zdeněk - 3.třída - 445kg
2.místo - Otlík Samuel - 4.třída - 370kg
3.místo - Štěpáníková Gabriela - 2.třída - 355kg
4.místo - Koudelka Štěpán - 1.třída - 320kg
4.místo - Mališka Jiří - 4.třída - 320kg

Další pořadí najdete pod fotkami nebo na nástěnkách v ZŠ.

Věcné ceny a sladké odměny pro naše sběrače a pomahače byly hrazeny z fondu KRPŠ.

Na závěr patří určitě poděkování panu V.Pinďákovi, který pomáhal skladovat papír do kontejneru a byl nám nápomocen po celou dobu sběru.

►►CANISTERAPIE◄◄

V pondělí 18.10.2010 jsme měli ve školní družině milou návštěvu. Přišla za námí p.Klára Masařová se svým pejskem Idoškem. Vyprávěla nám o canisterapii - léčebném kontaktu psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu tam, kde je jí nedostatek. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého a canisterapii si vyzkoušely přímo samy na sobě. Dávaly pejskovi piškoty různým způsobem, ležely s ním na koberci, hladily ho,atd. Idošek byl úžasný, byl klidný a reagoval na všechny povely.

Děkujeme p.Masařové, že si na nás našla čas a těšíme se na další poučnou hodinku.
Idoškovi přejeme hodně zdaru!

►►MALOVÁNÍ NA CHODNÍK◄◄

Středa 13.10.2010 byla ve znamení příjemného podzimního odpoledne. Proto jsme se rozhodli, že půjdeme společně malovat do uliček Pozlovic. Děti tvořily malby na volné téma. Naprosto úžasné byly obrázky zvířat, stromů, dopravních prostředků,...
Naše výkony si zasloužily obdiv i u náhodných kolemjdoucích, proto jsme také z nich sestavili porotu.
A tady jsou výsledky:
1.místo - Helena Skovajsová, Katka Vráblíková
2.místo - Martin Kubíček
3.místo - Jaroslav Tomala, Štěpán Koudelka

Vítězům upřímně blahopřejeme!
Všem dětem děkujeme za nádherné obrázky, kterými se aspoň chvíli mohla chlubit ulice"Za Potokem".